Türk televizyonculuğunun en önemli isimlerinden birisi haline gelen Acun Ilıcalı zor günler geçiyor. Geçtiğimiz aylarca büyük sorun yaşadığı besteci ve söz yazarı Şehrazat ile Acun Ilıcalı kozlarını mahkemede paylaştılar. Şehrazat şarkılarının izinsiz bir şekilde TV8'de kullanıldığını iddia ederek Acun Ilıcalı'dan bu larkıların telif ücretlerini ödemesini talep etmişti. Ancak Acun Ilıcalı bu ücretleri ödemeyi kabul etmeyince konu mahkemeye taşındı.

ACUN ILICALI'YA TELİF HAKKI CEZASI!

Şehrazat avukatı aracılığı ile İstanbul Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak kendisine ait olan “Aynen Öyle”, “Kınalı Bebek”, “Yaz Yaz Yaz”, “Yalnızlığa Hüküm Giydim”, “Adaletsiz Yar”, “Kıyamam”, “Maazallah” ve “Çek Babam Çek” şarkılarının Acun Ilıcalı tarafından TV8'de izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.

ŞEHRAZAT'A YASAL FAİZİ HARİÇ 250.000 TL ÖDEYECEK!

Bugün görülen davadan isi Acun Ilıcalı ile Şehrazat arasındaki telif anlaşmazlığıyla alakalı karar çıktı. Buna göre Acun Ilıcalı'nın Şehrazat'ın mali ve manevi haklarını ihlal ettiğine hükmedildi. Mahkeme Acun Ilıcalı'yı 239.250 TL izinsiz kullanım bedeli ve 10.000 TL manevi tazminat bedeli ödemeye mahkum etti. Ayrıca izinsiz kullanım bedeli olan 239.250 TL'nin 11 Temmuz 2016 tarihinden itibaren yasal faizinin de Acun Ilıcalı tarafından karşılanmasına karar verildi.

MAHKEMEDE HESAPLAŞACAĞIZ DEMİŞTİ!

Şehrazat ile Acun Ilıcalı arasındaki çekişme aylar önce sosyal medyaya yansımıştı. Uçak aldığı haberleri ile gündem olan Acun Ilıcalı'ya tepki gösteren Şehrazat ağır sözler kullanarak önce sanatçılara telif borçlarını öde demişti. Bu mesajın üzerine ise Acun Ilıcalı haksızlık yapmadığını, kimsenin kendisinde alacağı olmadığını ve Şehrazat'ı mahkemeye vereceğini açıklamıştı.

isbilgisi.com