Abonelik İşlemleri İçin Yeni Taslak Hazırlandı! O İşlemler Artık E Devlet Üzerinden Yapılabilecek!

Koronavirüs kapsamında vatandaşların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak işlemler bazında bazı değişiklikler yapılıyor. Hazırlanan yeni bir taslak sonunda kabul edilmesi halinde abonelik sonlandırmaya dair tüm işlemler e devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilebilecek.

GÜNDEM 16.04.2020 - 15:55 16.04.2020 - 15:55

Koronavirüs salgını nedeniyle kurumsal işlemlerden birçoğu e devlet üzerine taşındı. Sosyal izolasyonun önemli olduğu son günlerde, kurumlarda sıra beklemenin engellenmesi ve salgının yayılmaması için bazı önlemler alınıyor.

Milyonlarca insanın ihtiyaçları göz önünde bulunarak yeni bir taslak hazırlandı. Hazırlanan yeni çalışma ile birlikte abonelik sözleşmelerini iptal etmek isteyen herkes işlemlerini e devlet üzerinden yapabilecek.

Hazırlanan taslak henüz hayata geçirilmedi. İşlemlerin resmen başlaması halinde Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Superonline, Digiturk, D-Smart, Kablo Tv ve Türksat gibi şirketler üzerinden yapılan internet, telefon ya da yayın hizmetlerinin sonlandırılması e devlet üzerinden hızlıca yapılabilecek.

Abonelikler Tek Bir Tıkla Sonlandırılacak!

Koronvirüs ile mücadele kapsamında sosyal izolasyonun genişletilmesi için çalışmalar devam ediyor. Vatandaşları şikayetleri ve ihtiyaçları düşünülerek bu süreçte her geçen gün yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Pek çok vatandaşın pek çok şirket üzerine aboneliği bulunuyor. Abonelik iptali için bazen ciddi görüşmeler yapmak ve ciddi bir efor sarf etmek gerekebiliyor.  

Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan taslak ile birlikte, sokağa çıkmama sürecine destek olmak için abonelik işlemlerinin sonlandırılmasının e devlet üzerinden gerçekleştirilmesi planlandı.