İbrahim Tatlıses'e yapılan silahlı saldırının faili olan Abdullah Uçmak ismi ünlü sanatçıyı tedirgin etti. Sosyal medya üzerinden Abdullah Uçmak ismiyle kendisinin tehdit edilmesi üzerine İbrahim tatlıses soluğu savcılıkta aldı. İlgili paylaşım ile tedirgin olan İbrahim Tatlıses sorumlu kişilerden şikayetçi oldu.

İBRAHİM TATLISES ŞİKAYETÇİ OLDU

İbrahim Tatlıses savcılığı verdiği şikayet dilekçesinde, “Abdullah Uçmak tarafından öldürülmeye çalışıldığımı tüm kamuoyu biliyor. Onun ismiyle sosyal medya üzerinden tehdit ediliyorum. Bu tehdit nedeniyle sorumlulardan şikayetçiyim.” ifadelerini kullandı.

SAVCILIK KARAR VERDİ!

İbrahim Tatlıses'in şikayeti üzerine savcılık tarafından olayla alakalı olarak soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından tamamlanan soruşturmanın ardından dosyaya dair karar verildi. Savcılık kararında sosyal medyada yer alan ilgili paylaşımda tehdit unsuru oluşturacak bir ifade bulunmadığı vurgulandı.

İBRAHİM TATLISES'İN VURULMA OLAYI NASIL OLMUŞTU?

İbrahim Tatlıses 14 Mart 2011'deİbo Show programının çekimlerinin bitiminde İstanbul Maslak'taki Nurol Plaza'nın önünde beş kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Ünlü sanatlı uzun namlulu silahlarla ağır yaralanmış ve yıllarca tedavi görmüştü. Bu saldırı sonucunda görülen davada sanık Abdüllah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi 3 yıldan 36 yıla kadar çeşitli hapis cezalarını çarptırılmıştı.

isbilgisi.com