Ana Sayfa GÜNDEM Abdullah Gül İlk Kez Seçim Açıklaması Yaptı

Abdullah Gül İlk Kez Seçim Açıklaması Yaptı

Abdullah Gül ilk kez seçimler hakkında konuştu.

9
0
Paylaş

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yerel seçimlerle alakalı önemli açıklamalar yaptı. Abdullah Gül sözlerine bizi yapılan yanlışları bizim yapmamamız gerekir diyerek başladı.

Abdullah Gül kendi internet sitesi üzerinden yazılı olarak paylaştığı açıklamada Türkiye’de sesim seçimsiz dört buçuk yılın bu sürecin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Yöneticilerin 4 buçuk yıla çok iyi değerlendirmesi ve Türkiye’yi seçimleri tartışmalı bir ülke haline getirmeleri gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Abdullah Gül 1950’de çok partili sisteme geçildiğini 70 yıl geçmesine rağmen hala daha seçimlerde tartışmaların devam ettiğini üzülerek görüyoruz. Türkiye’mizi hem içeriden hem de dışarıdan zedeleyen bir süreç yaşıyoruz. En önemli konuların başında da İstanbul’da seçim sonrası sonuçların açıklanması ile birlikte o gece yaşayanlar ve seçim sonucunu kesinleştirilmesi de son derece üzüntü verici tüm bu yaşananlar Türkiye’nin itibarına zarar veriyor.

Hızlı bir şekilde karar alıp Türkiye’nin bir an önce bu kaostan kurtulması gerekiyor. Türkiye’yi yönetenlerin bilmesi gerekiyor ki önümüzde 4 buçuk yıl ülkemiz adına çok ciddi meseleler var. Bu tip meseleleri tartışıp geleceğe çok da umutlu bakmak için 4 buçuk yıl oldu. Türkiye hiçbir zaman seçimler konusunda tartışmalı bir ülke haline getirmemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here