Kripto para piyasaları 2020 yılının sonunda başlayan yükseliş hareketlerini 2021'in ilk bölümüne de taşımayı başardılar. Bu piyasanın hem öncüsü hem de lideri olan Bitcoin çok kısa bir sürede yatırımcılarına çok büyük kazançlar sağladı. Son yılların en yüksek kazancını yatırımcılarına sunan Bitcoin'in fiyatına dair öngörüler de daha sık araştırılmaya başlandı.

BİTCOİN'DE FİYAT YÜKSELDİKÇE RİSK AZALIYOR

Kripto para piyasasına yönelik tahminleri ile tanınan ABD'li ünlü yatırımcı Bill Miller de CNBC'ye bir açıklama yaparak yeni öngörülerini paylaştı. Bitcoin için piyasaların alışılmadık kurallarının meydana çıktığını söyleyen Miller, fiyat yükseldikçe risk ihtimalinin azaldığını ifade etti. Diğer piyasalarda fiyat yükselince sat işlemlerinin başladığına dikkat çeken Miller, Bitcoin'de yatırımcıların böyle bir pozisyon almadığını vurguladı.

BİTCOİN 2022'DE 80.000 DOLAR OLACAK!

Bitcoin'in fiyatına dair tahminini de açıklayan Bill Miller, “Bitcoin önümüzdeki 12-18 aylık süreç içerisinde şu andaki fiyatının yüzde 50 ile yüzde 100 arasında bir oranda fiyatlanacak. Benim beklentim yükselişin devam edeceği yönündedir. Ancak bu yükselişin şu andaki hızda olmayacağını da söylemek gerekir. 2022 yılında Bitcoin'i 80.000 doların üzerinde göreceğiz.” dedi.

1 BİTCOİN KAÇ DOLAR OLDU?

Son piyasa verilerine göre Bitcoin şu anda 40.547 dolardan işlem görüyor. Bugün sakin bir görüntü veren Bitcoin'de hafta sonunda ciddi bir hareketlenme beklenmiyor. Ancak BTC'nin dirençli tutumunun gelecek haftaya yansıyacağı tahmin ediliyor.

isbilgisi.com