ABD'deki Büyük Kaos Dolar Kurunu Nasıl Etkiledi? Dolar Bugün Kaç TL Oldu?

Dolar kuru yeni haftaya giriş yaparken sert bir fiyat değişimine uğramazken haftalık değerlendirmede dolar fiyatlarının ne yönde seyredeceğine dair uzman tahminleri dikkat çekmeye başladı. Hem Türk lirasında hem de ABD dolarındaki görünüm dalgalı bir haftaya işaret ediyor. Dolar bugün kaç TL oldu?

EKONOMİ 01.06.2020 - 09:15 01.06.2020 - 09:15

Dolar kuru geçtiğimiz haftayı 6,80 TL'nin üzerinde tutunarak tamamladı. Dolar kurunda hızlanan düşüş eğilimi geçtiğimiz hastanın başlangıcında etkili olmuştu. Ancak haftanın sonuna doğru bu durum değişmiş ve Türk lirası Kolombiya pezosu ile Güney Afrika randının ardından dolar karşısında en çok değer kaybeden üçüncü para birimi oldu.

UZMANLARIN DOLAR BEKLENTİSİ

Yeni haftanın ilk işlem gününe ise dolar kuru 6,81 TL'den başladı. Gelişmekte olan para birimleri sabah saatlerinde dolara karşı olumlu bir seyir gösteriyor. Uzmanlara göre dolar kurunun 6,75 TL ile 6,85 TL bandında değişimler göstermesi bekleniyor.

ABD'DEKİ BÜYÜK KAOS DOLARI DİZGİNLER!

Dolar kurunun 6,85 bandını aşması durumunda farklı bir senaryo devreye girecek ve sert bir yükseliş gündeme gelecek. Ancak ABD'de yaşanan büyük kaos nedeniyle dolar fiyatlamasında bu şekilde bir artışa ihtimal verilmiyor. Dolar kuru şu anda 6,80 TL'den işlem görüyor.

Euro kurunda da dalgalı fiyatlama şartları hakim oluyor. Dolardan daha güçlü bir görüntü çizen Euro şu anda 7,58 TL'den işlem görüyor.

isbilgisi.com