Ana Sayfa DÜNYA ABD’de Hortum Felaketinde 23 Kişi Öldü

ABD’de Hortum Felaketinde 23 Kişi Öldü

ABD'nin Alabama eyaletinde çıkan hortumda 23 kişi hayatını kaybetti.

5
0
Paylaş

Amerika’nın Alabama eyaletini vuran hortumdan hayatını kaybedenlerin sayısı 23’e yükseldi. Yetkililer Florida ve Güney Carolina eyaletlerinde hortum uyarısında bulundu. Alabama’nın Güney kısmında etkili olan hortum can ve mal kaybına neden oldu. Evlerini terk etmek zorunda olan halk can havliyle bölgeden uzaklaştı. Yetkililer hortum nedeniyle Alabama’nın Lee County bölgesinde en az 23 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yetkililer hayatını kaybeden 23 kişinin arasında çocukların da olduğunu söyledi. Alabama’ yı vuran kasırga ve hortum da çok sayıda insan da yaralandı. Şiddetli fırtına ile beraberinde gelen hortum ağaçları yerinden söktü ve evlere çok ciddi zararlar verdi. Evlerin bazıları kullanılamaz hale gelirken çok sayıda ev zarar gördü Georgia eyaletinin güney batısında hortum çok sayıda evin camlarını kırdı ve çatılarını uçurdu. Bu bölgede evlerde maddi zarar meydana geldi. Bazı evlerin üzerine ise ağaçların devrilmesi sonucu çok sayıda insan evinde mahsur kaldı. Florida ve Güney Karolina eyaletleri içinde hortum uyarısı yapıldı.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından bir açıklamada bulundu. “Alabama halkının yanında olduklarını ve dikkatli ve güvenli olmaları gerektiğini söyleyen Donald Trump böyle ya çok sayıda ekibin müdahale ettiğini ve bölgedeki onarım çalışmalarının da kısa süre içerisinde başlayacağını söyledi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here