Ana Sayfa DÜNYA ABD Vergi Erteleme Kararı Aldı

ABD Vergi Erteleme Kararı Aldı

Donald Trump Çin’e karşı vergi erteleme kararı aldı.

6
0
Paylaş

Amerika başkanı Donald Trump Çin’e uygulanan ek gümrük vergilerine ilişkin 1 Mart takvimini düzenleme kararı aldı. verimli görüşmeler adı altındaki düzenlemenin vergi ödeme süresini erteleyeceği duyurul.

düzenleme ile 200 milyar dolar değerinde Çin ürününü kapsayan senelik vergileri yüzlü ondan yüzde 25’i arttıran Çin ile Amerika arasındaki ticaret savaşlarını da büyütmeye başladı. bu olay dünya ekonomisi de çok yakından ilgilendiriyor. BBC’ nin haberine göre Trump gazetecilerle yaptığı açıklamada Florida’da Çin lideri ile bir görüşme sağladı. Çin’in resmi yayın organlarından bir tanesi de fikri mülkiyet hakları ve tarım sektörü başlıklarında önemli ilerleme ifadesi ile duyurdu.

Amerikan başkanı Donald Trump ABD ve Çin için son derece güzel bir hafta sonu diyerek bu gelişmeyi duyurdu. Asya piyasaları ise bu mesajın ardından güne yükselerek başladı. trump’ın çim ile ikili Ticaret ilişkilerinde ABD dezavantajı sokma durumunu söylemesi ile ilgili birçok gümrük vergisi ve Ticaret Savaşı başlamıştı. Amerika ilk olarak 2018 Temmuz ayında 34 milyar dolar için malında vergileri arttırmış ve ardından tam anlamıyla Ticaret savaşlarını başlatmıştı. değeri 16 milyar doğal doları bulan ürünlerde ise yüzde 25lik vergi uygulaması yapıldı.

Amerika ve Çin bir görüşme sağlayarak Ticaret Savaşı’ndaki müzakerelerde 90 günlük Ateşkes kararı aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here