Ana Sayfa DÜNYA ABD Venezuela İçin Ek Bütçe Ayırdı

ABD Venezuela İçin Ek Bütçe Ayırdı

ABD Venezuela da yeni hükümet kurmak için 500 milyon dolar ayırdı.

9
0
Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump Venezuela’nın kendisi için geçici devlet başkanı olarak ilan ettiği Juan Guaido’nun eşi Fabiana Rosales’i Beyaz Saray’da ağırladı. Trump yapılan görüşmede Rus askerlerinin Venezuela’dan çıkması gerektiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni bütçe görüşmesi kapsamına Venezuela’da iktidar değişimi için toplamda 500 milyon dolar ayrılacağını da açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump Juan Guaido’nun eşi Fabiana Rosales’i yapılan görüşmelerde önemli açıklamalar yaptı. Ayrıca bu görüşmeye Başkan Yardımcısı Mike Pence, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Başkan’ın kızı, danışmanı Ivanka Trump da katıldı.

Alınan bilgilere göre yapılan görüşmede Venezuela ve Rusya arasındaki işbirliğine ilişkin açıklamalarda yapıldı. Trump Rusya’nın Venezuela’ya özel asker göndermesinin den dolayı son derece rahatsız. Trump Rus askerleri için o bölgeden çıkmaları gerektiğini savunuyor. trump’a sorulan sorulardan bir tanesi ise Rus askerlerinin o bölgeden nasıl çıkacağı oldu. Trump ise bunun nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz tüm seçenekleri açığız dedi.

başkan Yardımcısı da ABD Rus askeri uçakları için hoş bir provokasyon olarak gördüğünü açıkladı. ayrıca ABD tarafından yapılan açıklamaya göre Venezuela’nın yeniden inşa edilmesi için 6 ile 12 milyar dolarlık bir harcama öngörülüyor. Venezuela’da iktidar değişikliği için ise yabancı hesaplara 500 milyon dolarlık para transferi içeren fon bütçesi ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here