Ana Sayfa DÜNYA ABD PKK/PYD ile adımlar atıyor

ABD PKK/PYD ile adımlar atıyor

ABD PKK/PYD ile beraber yürümeye devam ediyor. Gelen iddialara göre ortak projelerde yer alacaklar.

5
0
Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri, bir haftadır PKK elebaşlarıyla toplam 3 toplantı yaptı. Bu toplantılardan sonra ise verilen bilgilere göre terör örgtünün Türkiye’den korunması için artık onlara Aşireter Ordusu adının verileceği belirtildi.

ABD, terör örgütü olan PKK/PYD’yi koruyabilmek için yeni adımlar atma kararı veriyor. Bu noktada ABD’li yetkililer PKK’yı ülkemizden koruyabilmek için bir hafta içerisinde üç tane toplantı gerçekleştirdi. Pentagon’dan gelen iddialara göre kurulacak olan güvenli bölgeye PKK’nın paravan bir örgütü olan SDG’nin giremeyeceği iddia edilirken yine tabela değişikliğine gidileceği düşünülüyor. Örgütün yeni adı ise Aşiretler Ordusu olarak geçecek. Örgütün komutası ise PKK’nın elebaşı olan Şahin Cilo olacak.

Amerika Birleşik Devletleri ise güvenli bir bölge oluşturabilmek için Tel Abyad, Resulayn ve Kamışlı’da gözlem noktaları kurma planı yaptılar. Bu noktalarda yapılacak olan faaliyetler ise Ayn El-Arab yani Kobani bölgesinde kurulacak oan ana bir üstten yapılacak. ABD askerleri yer alan bu bölgede düzenli bir şekilde devriye atacak.

ABD terör örgütü ile bir hafta içerisinde üç gizli toplantı yaparken bu toplantıların ardından Türkiyesiz güvenli bölge söylemlerinin de üzerine gitti. Bu oluşturulacak olan güvenli bölgelere SDG ile Türk askerlerinin girişine engel olacak. Pentagon Türkiye ile beraber örgütün arasında tampon oluşturabilmek için bölgede 4 tane yeni gözlem üssü oluşturacak. ABD’de yapılmakta olan bu toplantıların sonucunun tam olarak nasıl olduğu da merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here