Ana Sayfa DÜNYA ABD Maduro’yu Tehdit Ediyor

ABD Maduro’yu Tehdit Ediyor

ABD Maduro’yu bu kez çok açık tehdit etti. Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Maduro'nun günlerinin sayılı olduğundan eminim."

11
0
Paylaş

Venezuela’da siyasi kriz devam ederken devlet başkanı Nicolas Maduro’yu hedef alan açıklamalar yapan Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Maduro’nun günlerinin sayılı olduğundan eminim.” dedi.

Bu açıklama ile beraber iki ülke arasındaki kriz çok daha fazla tırmanacak ayrıca Amerikalı Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio’nun da Twitter’dan Libya’nın öldürülen eski lideri Muammer Kaddafi’nin kanlı fotoğrafını paylaştı. Bu da açık açık Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönelik bir tehdit olduğu konuşuldu. Venezuela ve Amerika’nın arasındaki kriz ise Kolombiya sınırında çıkan çatışmalarla zirvelere ulaşmıştı.

Bakan Pompeo, Amerikan CNN kanalında önemli açıklamalar yaptı. Venezuela halkın demokrasiye kavuşması gerektiğini savunan ve insanı yardımları temin etmesi gerektiğini söyleyen Bakan Pompeo, Amerika’nın Venezuela’daki tek amacının demokrasi olduğunu söyledi. Ayrıca Pompeo Venezuela ordusuna da açıkça bir çağrıda bulundu. ABD geçici olarak devlet başkanı olarak tanıdığı Juan Guaido’yu desteklediklerini ve Venezuela ordusunun da buna uyması gerektiğini söyledi. Maduro’nun sayılı Günleri kaldığını söyleyen Pompeo Venezuela Küba konusunda geniş çatlağını değerlendirmelerde bulundu. Mısır’daki idamlar konusunda da herhangi bir açıklama yapmaması da dikkat çekti.

Amerika Nicolas Maduro açıkça tehdit etmeye devam ediyor. birçok üst rütbeli asker Nicolas Maduro çok fazla uzun suresinin kalmadığını ve özellikle sayılı günlerinin kaldığını düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here