Kahramanmaraş merkezli depremin meydana gelmesinin ardından çevre 10 ilde büyük bir yıkım meydana gelirken deprem bölgesinde meydana gelen yıkımın ardından bölgedwe 3 ay süreyle OHAL ilan edilmişti. Türkiye'nin derinden yara almasına neden olan Kahramanmaraş merkezli deprem büyük acıları da beraberinde getirirken Adana'da depremden etkilenen iller arasında yerini aldı. 

Adana'daki Alpargün Apartmanı depremin etkisiyle yıkılan binalardan birisi olurken 70 kişinin hayatına kaybetmesine neden olmuştu. Depremde yıkılan Adana'daki Alpargün Apartmanı hakkında tüylerin diken diken olmasına neden olan gerçek ortaya çıktı. Binanın müteahhidi Hasan Alpargün Kıbrıs'ta yakalnırken ifadesinde söyledikleri görenleri şoke etti. 

DERE YATAĞI OLDUĞUNU BİLİYORLARDI!

Apartmanın yapıldığı alanın dere yatağı olduğunu bildiği halde arkadaşı olması nedeniyle izin verdiğini belirten ve 70 kişinin ölümüne neden olan Alpargün, "Binayı yaptığım yerin dere yatağı olduğu belliydi. Burada çalışmanın zor olduğunu söyledim ancak ısrar ettiler, arkadaşım olduğundan dolayı kabul ettim." dedi.

Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı! Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yıkılan  Alpargün Apartman hakkında soruşturma başlatılmış ve  Hasan Alpargün, KKTC'de yapılan çalışmalar sonucu Lefkoşa Emniyet Müdürlüğüne teslim olmuştu. 13 Şubat tarihinde tutuklanan Apargün'ün ifadesinde yer alan itiraflar kan dondurdu. 

70 KİŞİYE MEZAR OLDU!

Israr karşısında arkadaşına tamam dediğini ve buranın bir dere yatağı olduğunu bildiğini söyleyen Alpargün "Binayı yaptığım yerin dere yatağı olduğu belliydi ancak su yoktu, imar izni de vardı. Ben başta arsa sahibine burada bina yapmanın zor olduğunu, istinat duvarı yapılması gerektiğini, burada çalışmanın zor olduğunu söyledim ancak ısrar ettiler, arkadaşım olduğundan dolayı kabul ettim. Keşke yapmasaydım, ben yapmasaydım da başkası yapacaktı. Arsanın büyüklüğü, yoğunluk hesaplaması sonrası yapılacak daire ve kat sayısını belirleyerek yapıyı tamamladık" ifadelerine yer verdi. 

Ayrıca Alpargün  "Vicdan azabı çekiyor musunuz" sorusuna ise, "Çok. Diğer binalarımda hasar yok. Adana'daki tüm binalar hasar gördü" yanıtını verdi.