6'lı Masa adayını 6 Mart'ta açıklayacaktı! Paylaşır paylaşmaz geri silinen videoda aday açığa çıktı: 6'lı Masa 2 Mart tarihinde yapmış olduğu açıklamada toplantı sonrasında alınan karar ile 6 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı adaylarını açıklayacaklarını bildirdiler. Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kema Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Deniz Demir ve Yunus Emre, Murat Emir, Mahir Polat gibi CHP'liler sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlar ile 6'lı Masa'nın çıkardığı adayı ilan etmiş oldular. 

Yapılan toplu paylaşımda "Başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz"  notu düşülmüştü. Daha sonra ise bu paylaşımı yapan CHP'li vekiller bu paylaşımlarını kaldırdılar.

6'LI MASA ADAYI 6 MART'TA AÇIKLANACAKTI

6'lı Masa tarafnıdan yapılan toplantı sonrasında açıklama yapılmıştı. Bu açıklamada ise "Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz.

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."  ifadelerine yer verilmişti. 

Yapılan bu açıklamalar doğrultusunda milyonlarca insan 6 Mart tarihini beklemeye koyuldu. Fakat CHP'li bazı milletvekilleri tarafından yapılan paylaşımda aday açığa çıktı. İşte o paylaşımlardan birkaçı..

CHP'li milletvekilleri tarafından yapılan bu paylaşımın ardından Twittler silindi. Yapılan paylaşım sonucunda vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olacağını anladı.