65 Yaş Üzeri Yasak Ne Zaman Kalkacak? Haziran Sonu İçin Tarih Verildi Mi?

Salgın nedeniyle 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği açıklandı. Bunun üzerine yasağın ne zaman kaldırılacağı merak konusu oldu. Şimdi tüm gözler Haziran ayının ortasına çevrildi.

GÜNDEM 30.05.2020 - 12:02 30.05.2020 - 12:02

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerin sıkı tutulması için çalışmalar hala devam ediyor. Bir yandan da hayatın devam etmesi ve normal düzene dönmesi için yeni adımlar atılmaya başlandı. Bu süreçte geçtiğimiz günlerde yeni kararlar alındı. Bu kararlar çerçevesinde bazı kısıtlamalar kaldırıldı.

65 yaş üzeri vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı merakla bekleniyordu. Büyük bir umutla kararların açıklanmasını bekleyen vatandaşlar bir hayal kırıklığı yaşadılar. Risk grubunda olmaları nedeniyle kısıtlamanın bir süre daha devam etmesine karar verildi.

Riskli çalışma grupları içerisinde de bazı yeni kararlar alındı. Bu kararlar sonrasında diş hekimleri içinde kısıtlamaların ağustos ayına kadar devam etmesine karar verildi.

Yasakların Haziran Ortasında Yeniden Değerlendirilmesi Bekleniyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında yönetici olarak çalışan, 60 yaşın üzerinde olan ve kronik hastalığı belgelenmiş olan kişilerin de bu süreçte idari izinli sayılmalarına karar verildi. Bu süreçte hac ziyaretlerinin de yapılmaması için bir karar alındı.

Yasakların yeniden değerlendirilmesi beklenirken, Haziran ayının ortası hedef gösterildi. Bu tarihte yeniden değerlendirilmesi ve salgında daha iyi bir duruma gidilmesi halinde de yeni kararlarla birlikte yasakların kaldırılabileceği ifade ediliyor. Şimdilerde tüm 65 yaş üzeri vatandaşların gözü kulağı Haziran ortasında yeniden yapılacak değerlendirme ve alınacak kararlara kilitlendi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@