Ana Sayfa TEKNOLOJİ 5G Teknolojisi 4G’den Daha Hızlı Yayılacak

5G Teknolojisi 4G’den Daha Hızlı Yayılacak

5G teknolojisi 4G’ye oranla çok daha çabuk cihazlara adapte olacak.

13
0
Paylaş

Barcelona da gerçekleştirilen Mobile World Congress 2019 fuarında açıklamalara göre 5G teknolojisi 4G ye oranla 10 kat daha hızlı yayılacak. mobil internet bağlantısında yeni nesil bağlantı olan 5G için altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

çeşitli üreticiler hem baz istasyonları hem de mobil cihazlar için çipli ve daha farklı sistemler üretmeye devam ediyor. 5G en önemli özelliği ise geçmişteki bağlı sistemlerinden çok daha hızlı bağlantı hizmeti sağlayabilecek olması tek bir çip ile yüksek hızda bağlantı sağlamak akıllı ürünlerinde çeşitlenmesinde ve yeni özelliklerini gelmesini sağlayacak. artık metinler birbirleriyle iletişim kurarken çok daha hızlı veri transferi de yapabilecek. Ayrıca pek çok Teknoloji çok da akıcı bir şekilde kullanılacak.

Android telefonlar yavaş yavaş 5G kere geçmeye başladı. Apple 2020 yılına kadar 5G ye geçmeyi planlıyor. Google’dan pazarlama platformları ve ekosistemleri başkan yardımcısı Bob Borchers, “Qualcomm ve Android, diğer partnerleriyle birlikte, geleceği yeniden inşa edecek.”  açıklamasında bulundu. 4G teknolojisi ile İlk çıktığında sadece 3 cihaz tarafından destekleniyor da ancak 5G teknolojisi sayesinde bu 10 kat daha hızlı bir şekilde yayılacak.

Artık 5G teknolojisi hayatımıza girmeye başladı. 5G bağlantılar çalışıyor ve bu teknolojiye ayak uyduran cihazlarda tanıtılmaya başlandı. 5G modelleri sayesinde artık çok fazla adım atılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here