50 ve 60 KPSS Puanıyla 2021 Mayıs Ayı Memur Alım İlanları

Başvuruları Mayıs ayı sonunda ve Haziran ayı başında yapılacak olan 4 devlet kurumuna farklı kurumuna 931 memur alınacak. Kurumların başvuru kılavuzlarında yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilan yayımlayan kurumlar haberimizde.

İŞ İLANLARI 05.05.2021 - 12:54 05.05.2021 - 12:54

Kamu kurumlarına kadrolu ve sözleşmeli memur alımı yapılmaya devam ediyor. Daha önceden yayımlanan ve başvuru süreci başlayacak olan bu alım ilanları ile adaylar kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirler. Memur olmak isteyen adayların takip etmesi gereken o ilanlar sizlerle. 

MEMUR OLMAK İSTEYEN ADAYLAR DİKKAT

Kurumların kendi sitesinden ilan edilen, Resmi Gazete'de duyurulan yada İŞKUR İş İlanları sayfasından yayımlanan kamu ilanları için başvuru yapacak adaylar, başvurularını 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan şartlara göre yapacaklar. 

Bu şartlar tüm kurumların, tüm memur alımlarında geçerli olup kamuda çalışmak isteyecek adayların tamamı sağlaması gerekiyor. 

"Türk Vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Kurumların özel kanun veya diğer mevzuatında aranan şartları taşımak."

KPSS PUANIYLA MEMUR ALIM İLANLARI

2020 yılında KPSS'ye girmiş olan adaylar için memur alımı yapacağını duyuran 4 kamu kurumu bulunuyor. 

KPSS'den en az 50 ve en az 60 puan almış adayların başvuru yapabileceği kadroların yer aldığı bu kamu ilanları kapsamında toplam 931 personel istihdam edilecek. Alımların bir tanesi sözleşmeli kamu personeli alımı kadrosuna olacak. Diğer üç ilan ise KPSS B grubu memur atamaları kapsamında yapılacak. 

İlanlara başvuru işlemleri ise KPSS puan şartının yanı sıra öğrenim şartının sağlanması ile yapılacak. 

En az lise mezunua adaylar için 50 ve 60 KPSS ile başvuru yapılacak duyuruların yer aldığı ilanlarda, önlisans ve lisans mezunları için duyurulan açık kadrolara ise en az 60 KPSS puanıyla başvuru yapılacak. Alımlarda ise hem bölüm şartıyla hemde bölüm şartı olmadan herhangi bir ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyinden mezun olmak şartıyla yayımlanan açık kadrolar var.

İlanları Görüntülemek için Tıklayınız

4 Kamu Kurumuna 931 Memur Alınıyor! Başvurular Mayıs Sonuna Kadar