Kendi işini kurmuş veya kurmak isteyen ancak birikimi bu isteğini gerçekleştirmek konusunda yetersiz kalan girişimcilere, kamu bankası Halkbank’tan yeni bir kredi duyurusu geldi. Farklı kategoriler altında girişimcilere destek olacağını belirten banka, Cesur Girişimci Kredisi’nin ayrıntılarını paylaştı.

Ekonomik şartların olumsuz gidişatı kapsamında kendi işini kurmak adına yeterli birikime sahip olmayan girişimciler için yeni bir kredi kampanyası geliştiren Halkbank, söz konusu kampanyası kapsamında 45 yaşın altında olan girişimcilere hizmet verileceğini belirterek kampanyaya ilişkin diğer ayrıntıları paylaştı. 

HALKBANK CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ 2022

45-yas-alti-universite-mezunlarina-halkbanktan-destek-kendi-is-yerinizi-acabilmeniz-icin-400-b

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Birçok farklı kategori altında yatırımcılara ve tüketicilere destek veren kamu bankası Halkbank, girişimciler için de yeni bir kredi kampanyası geliştirdi. Banka “Cesur Girişimci Kredisi” ismini vermiş olduğu finansman paketine ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

Halkbank tarafından geliştirilmiş olan Cesur Girişimci kredisinin üst limiti 400 bin TL olarak belirlendi. 12 ay boyunca taksit ödemesi talep etmeyen kamu bankası, bu desteğinden önlisans ve lisans mezunu vatandaşların yararlanabileceklerini belirtti. Başvuru sahibinin 45 yaşını aşmamış olması ve sahip olduğu mesleğe ilişkin 2 yıllık bir deneyime sahip olması, kredi kampanyası kapsamında belirlenmiş olan diğer şartlar arasında yer aldı. 

HALKBANK’IN DİĞER GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ!

Halkbank’ın “girişimci” kategorisi altında sunduğu diğer destekler ve içerikleri şu şekilde:

  • Genç Girişimci Kredisi: 35 yaşını aşmamış ve iş tecrübesi bulunmayan üniversite mezunlarına 350 bin TL’lik nakit desteği veriliyor.
  • Usta Girişimci Kredisi: 45 yaşını aşmamış, eğitim sertifikası bulunan deneyim sahibi vatandaşlara 300 bin TL’ye kadar destek veriliyor.
  • Tekno Girişimci Kredisi: TÜBİTAK, Bakanlık ya da KOSGEB gibi kamu kurumlarının teknoloji odaklı desteklerinden yararlanan vatandaşlara, 500 bin TL’ye kadar nakit desteği veriliyor.
  • Halk Girişimci Kredisi: Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara, 250 bin TL’ye kadar nakit desteği veriliyor. Gaziler, şehit yakınları ve engelliler için destek tutarı 300 bin TL’ye kadar çıkıyor.
  • Girişimci Esnaf Kredisi: Esnaf ve sanatkarlara veya 30 yaşını aşmamış olan genç girişimcilere 100- 275 bin TL aralığında nakit desteği veriliyor.