Ana Sayfa DÜNYA 4 Yıl Sonra Ameliyat Günü Verilen Kadın Davacı Oldu

4 Yıl Sonra Ameliyat Günü Verilen Kadın Davacı Oldu

Ameliyat için 4 yıl sonraya gün verilince kadın dava açtı.

5
0
Paylaş

Kanada’da ameliyat olmak için başvuran kadın Devlet Hastanesi’nin kendisine 4 yıl sonraya gün vermesi nedeniyle mahkemeye başvurdu. Ameliyatının özel bir klinikte ve hemen yapılmasını isteyen kadın bu nedenle mahkemeye başvurarak şikayetçi oldu.

Ameliyat olmak için başvurduğu hastanenin 4 yıl sonraya gün vermesi nedeniyle tuhaf bir olay yaşandı geçirdiği trafik kazası sonrasında yaralanan ve kalça ameliyatı olmak için kamu Hastanesi’ne başvuru yapan şahıs doktorlar tarafından 4 yıl sonraya gün verildi kadın avukatları aracılığıyla ameliyatın özel bir hastanede yapılması ve bu ameliyatın maliyetini sigorta şirketi tarafından karşılanması gerektiği konusunda bir dava açtı.

Kanada sağlık sisteminde uzun süredir bir sorun yargıya taşındı kadının avukatı ise yapmış olduğu açıklamada 20 yaşındaki müvekkilin 3 yıl önce bir kaza yaşayarak yaralandığını ancak kalça yaralanmasının 6 ay öncesine kadar test edilmediğini aktardı. Ameliyat için müvekkiline kamu hastanelerinde 4 yıl sonra gün verildiğini söyleyen Avukat 4 yıl içerisinde müvekkilimin kalçasında herhangi bir bozulma olabilir. Sigorta şirketinin ameliyat masraflarını karşılayarak özel bir klinikte ameliyatın yapılması gerekiyor.

Avukat özel klinikte yapılacak ameliyatın 28.000 Kanada doları tutacağını ve bu ücretin sigorta şirketi tarafından karşılanması gerektiğini aktardı. Bu yüzden mahkemeye başvurduklarını söyleyen avukat sigorta şirketinin maliyeti karşılamak istemediğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here