Türkiye'de zabıta memuru olmak isteyen çok sayıda vatandaş bulunuyor. Bu vatandaşlar kendilerine yeni bir yaşam tarzı sunacak olan zabıta memurluğu için iş ilanlarını yakından takip ediyorlar. Belediyelerce yayınlanan ilanlarla zabıta memurlarının işe alımları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle belediyelerin zabıta memuru iş ilanları yakından takip ediliyor. Zabıta memurları ortalama olarak 4.200 TL maaş almaktadırlar.

Şu anda Türkiye genelinde toplamda 4 belediye zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Buna göre Mamak Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve Kestel Belediyesi'ne zabıta memurları alınacak. Açılan onlarca zabıta memuru kadrosu ile alakalı olarak gelişmeler yakından takip edilirken başvuru detayları da belli oldu.

ZABITA MEMURU OLMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Kasten işlenilen bir suçtan dolayı 1 yıl ve daha fazla hapis cezası almamış olmak

-Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini yapmasına engel teşkil edecek fiziki ve ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Özel başvuru şartlarını yerine getiriyor olmak

-Daha önce çalıştığı kurumlardan disiplinsizlik veya ahlai nedenlerle çıkartılmamış olmak

-Erkeklerde 1,67 metre, kadınlarda 1,60 metre boyunda olmak

MAMAK BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMI ÖZEL ŞARTLARI!

Mamak Belediyesi tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre önlisans mezunu 20 ve lisans mezunu 30 zabıta memurunun işe alımı gerçekleştirilecek. Lisans mezunlarının KPSSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Ayrıca bu zabıta adaylarından da en az B sınıfı ehliyet sahibi olmaları istenmektedir. Önlisans mezunlarından ise KPSSP93 puan türünden en az 70 puan şartı aranırken onlardan da lisans mezunlarından istenen ehliyet şartı talep edilmektedir. Başvurular 30 Kasım ile 4 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

SARIYER BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMI ÖZEL ŞARTLARI!

Sarıyer Belediyesi tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre toplamda 15 adet zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre 9 zabıta memuru kadrosu için Yerel Yönetimler Önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almak şartları aranıyor. Yine Sarıyer Belediyesi'nin 3 zabıta memuru kadrosu için Adalet Önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almak şartları aranıyor. Bir diğer 3 zabıta memuru kadrosu için ise yerel Yönetimler Önlisans programından mezun olmak, İngilizce YDS'de en az C düzeyinde puan almak, en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve KPSSP93'ten en az 60 puan almış olmak şartları ilan edildi. Başvurular 2 Kasım ile 6 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMI ÖZEL ŞARTLARI!

Safranbolu Belediyesi tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 4 adet zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek. 1 adet zabıta memuru kadrosu için Mahalliİdareler, Yerel Yönetimler, Biro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı veya Adalet bölümlerinden mezun olma şartı aranıyor. Ayrıca bu kadroya alınacak olan zabıta memuru KPSSP93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmalı, en az B sınıfı ehliyet sahipliği bulunan kadın adaylar olmalı. Diğer 3 zabıta memurluğu kadrosu için ise aynı şartlarda erkek adaylar aranmaktadır.Başvurular 2 Kasım ile 6 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

KESTEL BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMI ÖZEL ŞARTLARI!

Kestel Belediyesi tarafından Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre belediye bünyesinde görevlendirilecek 5 adet zabıta memuru işe alınacak. Bu zabıta memuru adaylarından lisans mezunu olmak, en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almak şartları aranacak. Başvurular 16 Kasım ile 20 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Tüm zabıta memuru ilanlarına başvurular şahsen yapılacak. Başvurular sırasında boy ve kilo ölçüm işlemleri de gerçekleştirilecek.