3600 Ek Gösterge TBMM Gündeminde! Milyonlarca Memurun Beklediği Müjde İçin Son Dakika Gelişmeleri!

Başta öğretmenler olmak üzere çok sayıda memurun büyük bir heyecanla bekledikleri 3600 ek gösterge düzenlemesi ile alakalı olarak TBMM'de açıklama yapıldı. İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu 3600 ek gösterge düzenlemesi için açıklamalarda bulundu. 

EKONOMİ 25.11.2020 - 18:22 25.11.2020 - 18:22

Türkiye'de milyonlarca memur 3600 ek gösterge düzenlemesinin yapılarak yürürlüğe girmesini büyük bir heyecanla bekliyorlar. Öğretmenler, polisler, din görevlileri ve hemşireleri etkileyecek olan 3600 ek gösterge düzenlemesi ile hem çalışanların maaşlarında da artış meydana gelecek hem de emekli olduklarında daha yüksek bir emeklilik ödeneği almalarına imkan tanınmış olacak. 3600 ek gösterge için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memurlara verilmiş bir sözü bulunuyor. 

3600 EK GÖSTERGE TBMM GÜNDEMİNDE!

Bugün TBMM'de memurların 3600 ek gösterge talepleri ile alakalı olarak İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu konuşma yaptı. TBMM Genel Kurulu'nda 3600 ek gösterge taleplerini dile getiren Dervişoğlu, “Öğretmenlerimiz başta olmak üzere milyonlarca memurumuzun 3600 ek gösterge beklentisi bulunmaktadır. Biz bu konuyu daha önce araştırma önergesiyle Genel Kurul'un gündemine taşımıştık. Bu araştırma önergesi öğretmenlerimizin önemli bir sorununu temsil etmektedir.” dedi.

ÖĞRETMENLER İÇİN 3600 EK GÖSTERGE TALEBİ

3600 ek gösterge ile alakalı açıklamalarını sürdüren Müsavat Dervişoğlu, “Partimizin verdiği önerge otuzuncu hizmet yılında bulunan ve birinci derecenin dördüncü kademesinde yer alan öğretmenlerin ek göstergesini 3600'e yükseltiyordu. Bu şekilde öğretmenlerin aylık ücretlerine, emekli aylığına ve emekli ikramiyesine büyük bir katkı yapılmış olacaktı. Ancak bizim bu önergemiz iktidar partisi tarafından reddedildi. Bu hükümet seçim öncesinde 3600 ek gösterge sözü vermişti. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinin Cumhurbaşkanı olması durumunda kısa sürede 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılacağının sözünü vermişti. Buradan konunun muhataplarını sözlerini tutmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE İÇİN ADIM ATILMADI!

3600 ek gösterge ile alakalı olarak şu ana kadar somut bir adım atılmadı. Zaman zaman bazı bakanlar 3600 ek gösterge ile alakalı çalışmalar yapıldığını söyleseler de aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen beklenen müjdeli haber gelmedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz aylarda 3600 ek gösterge ile alakalı açıklamalarda bulunmuş ve çalışmaların devam ettiği, kısa bir süre içerisinde müjde verileceğini duyurmuştu. 

Öte yandan yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da geçtiğimiz günlerde TBMM'de Plan Bütçe Komisyonunda 3600 ek gösterge ilealakalı açıklamalarda bulunmuştu. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2021 bütçesinin görüşüldüğü sırada bir açıklama yapan Bakan Lütfi Elvan, “3600 ek gösterge için arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bunun ciddi bir maddi yük getireceği biliniyor. Çok iyi çalışıp planlamayı ona göre yapmalıyız.” demişti.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@