Ana Sayfa EKONOMİ 31 Mart’tan Sonra Ekonomi Düzelecek

31 Mart’tan Sonra Ekonomi Düzelecek

Berat Albayrak seçim sonrası ekonominin çok daha ileriye gideceğini söyledi.

7
0
Paylaş

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak seçim sonrası için kriz tellallığı yapanlara sert yanıtlar verdi. Berat Albayrak tam tersine seçimden sonra ekonominin düzeleceğini ve bunun göstergelerinin 2019 yılında devam edeceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak enflasyon ve ekonomi ile topyekün mücadele ettiklerini söyledi. Berat Albayrak Ülke TV kanal 7’nin ortak yayınında ekonomik gelişmelere ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı. “ülke olarak top yekün bir kenetlenme ortamı sağlamalıyız. Birileri Türkiye içinden çıkamayacağı sorunlara sokmaya çalışırken biz buna çok net bir şekilde yanıt verdik ve gerek gücümüzle gerekse de enflasyon ile çok iyi mücadele ederek kısa sürede bir normalleşme yaşadık. Siz ne yaparsanız yapın seçim sonrasında ekonomimiz çok daha iyiye gidecek ekonominin dinamiğini bozmaya çalışanlara sesleniyorum kesinlikle Türkiye’nin ekonomisine sorun yaşatamayacaksınız. Türkiye’ye yönelik olarak seçim öncesi ve seçim sonrasında çeşitli yaptırın ve oyunlarla ekonomik düzeni bozmak halkın refahına karşı bir takım sorunlar yaşatmak isteyenler kesinlikle başarılı olamayacaklar.”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “birilerinin petrol ve gaz arama çalışmalarımıza ket vurmaya çalıştığını da söyleyelim. CHP’liler herhalde bizim Petrol doğalgaz bulacağımız andan korkuyorlar bulduğumuzda ekonomik olarak çok daha fazla bir büyüme gerçekleştireceğiz. CHP biliyor ki biz bu başarıyı elde edersek kesinlikle iktidara gelemeyecek de o yüzden de korkuyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here