Ana Sayfa GÜNDEM 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

İç İşleri bakanlığı yaptığı açıklama da 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

5
0
Paylaş

İçişleri Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada Dargeçit ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik yapılan operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bir tanesinin terörden arananlar listesinde 300 bin lira ödüllü gri kategoride yer alan 3 terörist etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Mardin’in Dargeçit ilçesinde PKK’lı teröristlerin yönelik operasyonlar düzenlenmeye devam ediyor. Arada kıstırılan teröristler tamamı öldürüldü tüm uyarılara rağmen güvenlik güçlerine teslim olmayan teröristler ateşle karşılık verdi. Çatışma çıkması sonucunda 3 terörist etkisiz hale getirildi operasyona ait görüntüler ve teröristlerin cesetlerini mağaradan çıkarılma anları da paylaşıldı.

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonlar hız kazanmaya başladı.  Bölgede yeri tespit edilen teröristlere yönelik güvenlik güçleri operasyonlarını sıklaştırdı. Arama ve tarama faaliyetlerine, katılan çok sayıda asker bölgede huzuru sağlamak için operasyonlara devam ediyor.

Mardin Dargeçit ilçesi kırsal yumurtalı Mahallesi de sığınak olarak kullanılan bir mağaraya operasyon düzenleyen güvenlik ekipleri 300.000 TL ödüllü aranan  ‘Dilhaz’ kod adlı Orhan Ok, ‘Reber’ kod adlı Kasım Saptık ve ‘Aras Rezzan’ kod adlı İran uyruklu toplam 3 terörist silah ve mühimmatlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi. Teröristlerin 2018 yılında 9 güvenlik görevlisini şehit edildi olaylara karıştığı da öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here