Ana Sayfa DÜNYA 3 Kez İdamdan Kurtuldu

3 Kez İdamdan Kurtuldu

3 defa idamdan kurtulan adamın hikayesi bütün dünyaya yayıldı.

5
0
Paylaş

3 kez idamdan sağ kurtulan adam bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. Byson Kaula Afrika ülkelerinden Malavi’de yaşıyor bu ülkede 3 defa idamdan sağ çıkmayı başaran ilk insan olmayı başaran Byson Kaula bütün dünyanın gündemine oturdu.

Malawi’nin köyünde küçük bir kasabada yaşayan Byson güney Afrika’da Johannesburg kentine gitti. Burada çalışarak para kazanan ve ülkesine döndüğü zaman toprak satın alabilecek kadar para birikimi yapan Byson için işler ülkesine döndüğünde çok da iyi gitmedi. Ülkesine döndüğünde yanında 5 kişi çalıştırıyorlar meyve buğday Mısır ve benzeri sebze türlerini üretiyordu.

Byson komşularının çalışanlarına birini ağır şekilde yaraladığını söyledi. Yardım almadan yürümekte zorlanan çalışanını tuvalete götürürken yağmur yüzünden kayganlaşan zeminde düşen çalışan kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti. Byson o dönemlerde 40’lı yaşlarındaydı kendisini direkt olarak cinayet suçlaması yöneltilen talihsiz Adam 1964 yılında ölüm cezasına çarptırıldı o dönemde cinayet işleyen herkese otomatik olarak idam cezası da veriliyordu.

Byson isminin asılacaklar listesinde olduğunu gördü. 21 kişilik listede kendi adını da gördü gardiyan infazların saat 13’te başlayacağını ve kendisine dua etmesi gerektiğini söyledi idamlar o gün 15’e kadar sürmüş ve Cellat mesaisine son vermişti ancak listedeki herkesi infaz edilmemişti aralarından sadece Byson ve 2 kişi daha kalmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here