28 Şubat davası dolayısı ile müebbet hapis cezasına çarptırılan 3 generalin cezası da kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile eski Korgeneral Hakkı Kılınç, eski Orgeneral Ahmet Çörekçi ve eski Tuğgeneral İdris Koralp'in cezaları kaldırılmış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile alınan bu karar Resmi Gazete'de yayınlandı. 

''KOCAMA HALİ SEBEP GÖSTERİLDİ''

28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan 83 yaşındaki Hakkı Kılınç, 91 yaşındaki Ahmet Çörekçi ve 75 yaşındaki İdris Koralp'in Adli Tıp Kurumunun "kocama hali" rapor vermesi nedeniyle cezalarının kaldırılmasına karar verildi. 

Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu

2018 yılında Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesince "Türkiye Cumhuriyeti İcra Vekilleri Heyetini cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmek" suçundan dolayı müebbet hapis cezasına çaptırılan Hakkı Kılınç, Ahmet Çörekçi ve İdris Koralp tarafına Adli Tıp Kurumu'ndan ''kocama hali'' sebep gösterildi. 

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI!

Söz konusu karar Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104'üncü maddesinin 16'ncı fıkrası hükmü uyarınca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilirken karar Resmi Gazete'de yayınlandı.