Promosyonda rekor anlaşma geldi! O kişilere 35.950 TL promosyon ödemesi yapılacak Promosyonda rekor anlaşma geldi! O kişilere 35.950 TL promosyon ödemesi yapılacak

Uzunca bir süredir yüksek enflasyon sebebi ile geçim derdi içerisinde olan ve bu sebep ile de nakde ihtiyaçları günden güne artan tüketiciler, 7 Aralık tarihinde resmen başlamış olan asgari ücret belirleme görüşmelerinin ne zaman sonuca bağlanacağını merak ederlerken 20 Aralık Salı günü düzenlenen toplantının ardından da yeni asgari ücretin açıklanmaması, vatandaşların kafalarını karıştırdı. 

İşveren ve işçi taraflarının yeni asgari ücret tutarı konusunda anlaşamamaları sonrasında kararı vermek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kalırken geçtiğimiz gece Bakan Bilgin ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün öğlen saatlerinde beklenen açıklamayı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bilgin ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol’un yer aldığı basın toplantısında, son asgari ücret belirleme toplantısının ardından “9 bin TL olmaz ise masada yokuz” açıklamasında bulunan Türk- İŞ Başkanı Ergün Atalay’ın basın toplantısına katılmamış olması, dikkatlerden kaçmadı. 

NET VE BRÜT ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI!

2023-net-ve-brut-asgari-ucret-belli-oldu-isveren-asgari-ucretli-calisani-icin-ne-kadarlik-mali

İşçi ve işveren taraflarının yeni asgari ücret konusunda anlaşmaya varamamış olmaları sebebi ile devreye giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapmış olduğu açıklamada asgari ücretin yüzde 54,54 oranında zamlandığını ifade ederek net tutarın 8 bin 506 olarak belirlendiğini bildirdi. Brüt asgari ücret tutarının ise 10 bin TL’ye yükseldiği ifade edildi. 

ASGARİ ÜCRETİN İŞVERENE MALİYETİ TEK TEK HESAPLANDI!

Uzun süredir beklenen ve yükselen enflasyon karşısında ne yönde karar verileceği merak edilen asgari ücret, dün saat 12:00’de Beştepe’de düzenlenen basın toplantısında açıklandı. Yüzde 54,54 oranında zamlanarak net olarak 8 bin 506 TL’ye, brüt olarak ise 10 bin TL’ye yükselmiş olan asgari ücretin işverene ne kadar bir yük yükleyeceği ise merak konusu oldu. Yapılan hesaplara göre işverenlerin, asgari ücret karşılığında istihdam ettikleri her personelleri için 11 bin 750 TL ödemek durumun kalacakları ifade edildi.