2023 LGS sınavına başvurular ne zaman yapılacak? Sınav hangi tarihte?: Lisere Geçiş Sınavı (LGS) başvurularının ne zaman başlayacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Yaşanan üzücü olayın ardından birçok sınavın ileri bir tarihi ertelenmesi üzerinde sınavlara girecek olan öğrenciler ve adaylar sınavlarını ne zaman yapılacağı konusunda merak içinde. Peki 2023 LGS sınav başvuruları ne zaman başlayacak? LGS başvuruları da ertelendi mi? İşte tüm bu soruların yanıtını sizler için derledik. 

8. sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girmek için geçmek zorunda oldukları LGS'nin ne zaman yapılacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından sınavların ertelenmesi ile birlikte öğrencilek LGS'nin de ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. 

LGS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

LGS'de 2. dönem konuları çıkarıldı. Öğrenciler yalnızca 1.dönem konularından sorumlu olacaklar. LGS'nin hangi tarihte yapılacağı hakkında henüz resmi bir açılama yapılmadı. 2022 yılında LGS 5 Haziran 2022 tarihinde yapılmıştı. Bu yıl ise 4 Haziran Pazar günü gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

LGS SINAVININ ERTELENMESİ GİBİ BİR İHTİMAL VAR MI?

LGS sınavının ertelenmesi ya da ertelenmemesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer LGS sınav tarihleri ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Özer yapmış  olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor! Faturalarda yeni nesil ödeme sistemine geçiliyor!

"Dikkat edersiniz sınav tarihini açıklamadık. Sınavların tarihi koşullara göre şekillenecek. Sadece LGS ve YKS sınavlarında ikinci dönemi kapsam dışına aldık. LGS sınavının tarihini inşallah ileri tarihte açıklayacağız." dedi.