Her sene yılda iki kez olmak üzere emeklilere ikramiye verilmektedir. Dini bayramlar öncesinde verilmektedir. Bu ikramiyeler emeklilerin o anki ihtiyaçlarını karşılaması beklenmektedir. Geçen yıllarda 1000 TL olarak verilen ikramiyeler bu sene ne kadar verilecektir? Zam geldi mi? Konu hakkında yasa tasarısının meclis de olduğu biliyor. 

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin dikkati ikramiye artışları üzerinde. İlk ikramiye 10-12 Mayıs tarihinde hesaplara aktarılacak ikinci ikramiye ise 17-28 Temmuz tarihinde Kurban Bayramından önce yatırılacak. İkramiyenin artması emekliler tarafından dört gözle beklenmektedir. Yaşanan ekonomik sıkıntılar pandemi ile her geçen gün artmaktadır. 

Emeklilere İkramiye Zammı

Emekli vatandaşlar ise bu ikramiyelere gelecek zammı bekleyerek azda olsa rahat nefes almayı planlıyorlar. Meclise yasa tasarısı olarak alınan bu konu hakkında henüz bir açıklama ve gelişme yaşanmadı. Tasarının meclisten geçmesi durumunda 1000 TL olan ikramiyeler 1500 TL’ ye yükselmesi bekleniyor. Bu 500 TL artıştan bütün ekmekliler yararlanacak mı? 

Merak edilen konuların başında geliyor. Kimler yararlanacak? Kanunda belirtilen şartları taşıyan kişiler yararlanabilirler. Bu kişiler genel olarak; bütün emekliler, eşinden ölüm maaşı alan kişiler, şehit aileleri ve gaziler, koruyucular, şeref maaşı alan vatandaş, şampiyonluk elde eden sporcular ikramiyelerden yararlanabilecek. Bu konu  ile ilgili gelişme yaşanması ve konun tasarısının yürürlükten geçmesi durumunda bakanlığın resmi sitesinden duyuru yapılacaktır.