Türkiye'de çok sayıda öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir an önce atama yapmasını bekliyorlar. Atama takvimine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Selçuk izlenecek yol haritasını da duyurdu.

ÖĞRETMEN ATAMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Öğretmen ihtiyaçlarına yönelik hareket ettiklerini söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı kendi ihtiyaçlarını önce istatistiksel olarak belirliyor. Ardından kadro ihtiyacı orya çıkıyor. Bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşüp kadroların açılmasını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

2021 ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarını sürdüren Bakan Ziya Selçuk, “Tamamen kadro ihtiyacı ile hareket ediyoruz. Önce bunu belirliyoruz sonra da bu kadronun dağılımı ne şekilde yapacağımızı kararlaştırıyoruz. Bunda bütçe de önemli bir rol oynuyor. Bugüne kadar Milli Eğitim bakanlığı tüm bakanlıklardan daha fazla sayıda kadro almıştır. Bütçeyle alakalı gelişmeler netleşince bizim de atamasını yapacağımız öğretmen sayısı netleşecek. Buna bağlı olarak branş dağılımını açıklayacağız.Şu anda bunlar net değil. Onun için bir açıklama yapamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

2021 öğretmen atama takvimi hakkında da konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “2021 için öğretmen atama takvimimiz kısa bir süre içerisinde belirlenecek. Her yıl değişik zamanlarda bu atama takvimini açıklıyoruz. Ancak bu yıl çok gecikeceğini zannetmiyorum. Net bir tarih şu anda veremem ama kısa sürede öğretmen atamaları ile alakalı resmi açıklamammızı yapacağız.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com