Uzun bir süredir beklenen 2020 KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 2020 ÖSYM Ortaöğretim sonuçları adayların erişimine açıldı. Kamu personeli olmak isteyen vatandaşlar girdikleri 2020 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçlarını öğrenebiliyorlar.

2020 KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 KPSS Ortaöğretim sonuçları adayların erişimine açıldı. KPSS sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'nin sonuç öğrenme sitesi üzerinden TC Kimlik numaraları ve kişiye özel şifreleri ile giriş yaparak sonuçlarını öğrenebiliyorlar. Sistem üzerinde KPSS sonuç sorgulama işlemi yapan adaylar kaç puan aldıklarıno görebiliyorlar.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 KPSS Ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler KPSS tercihlerine çevrildi. Lisan, Önlisans ve Ortaöğretim KPSS puanlarına göre yapılacak olan tercihlerin ardından on binlerce vatandaş memur kadrılarına atacaklar. Tercih işlemlerinin Ocak ayının ilk haftası yapılması bekleniyor.

KPSS sonuçlarının belli olması ile milyonlarca vatandaş açılan devlet kadrolarını araştırmaya başladılar. Bu kadrolara yerleştirmeler ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme usulü ile yapılacak. İşe alımlarda mülakat aşaması olmayacak ve adaylar direkt olarak kamu kurum ve kuruluşlarında işe başlatılacaklar.

isbilgisi.com