Ana Sayfa EKONOMİ 2018 Yılında 56 Bin Araç Denetlendi

2018 Yılında 56 Bin Araç Denetlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2018 56 binden fazla aracın denetlendiğini açıkladı. 2019 yılında denetimler artacak.

8
0
Paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2018 yılında 7 buçuk milyon aracı denetledi. Taşımacılık sektörü kapsayan denetimlerde 56 bin 30 ceza tutanağı düzenlenerek 47 milyondan lira fazla para cezası kesildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı geçen yıl taşımacılık sektöründe toplamda 7 buçuk milyon aracı denetledi. Bu denetlemelerde 56.000 Ceza 47 milyon lira da idari para cezası kesildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2018 yılı faaliyet raporları açıkladı. Araçların ağırlık ve boyut kontrolleri ile taşımacılık faaliyetlerinde alması zorunlu olan belgelerin işlemleri Bakanlığı bölge müdürlükleri ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Bu denetimler sırasında araçların mevzuata uygun bir şekilde faaliyet göstermesi gerekiyor. Karayolu taşıma kanunu çerçevesinde yapılan denetimlerde 7milyon 550 bin araç kontrol edildi bu kontroller sonucu 56.030 tutanak düzenlendi ve 47 milyon 764 bin lira para cezası kesildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı projelerin artarak devam edeceğini söyledi. Denetimlerde sıkıştırılacak. Bu proje karayolu taşımacılığında teknolojik gelişmelerden faydalanarak denetimin arttırılması ve çok daha kontrol edilebilir bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Proje kapsamında mobil denetim uygulaması da Bakanlık Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından kullanılmaya başlandı. Mobil uygulama sayesinde araçlar elektronik ortamdan takip edilebilecek konuyla alakalı yazılımsal geliştirme sürecinin de devam ettiğini söylemekte yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here