Koronavirüs salgını son dönemlerde piyasaları yakından etkilemeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde devletlerin kendi içlerinde almış oldukları çeşitli ekonomik önlem paketlerinin devreye girmesi piyasaların rahatlamasını sağladı. Son birkaç haftadır doların yaşamış olduğu yükseliş son derece dikkat çekiyordu. Yapılan değerlendirmeler sonrasında son bir buçuk yılın en yüksek seviyelerine tırmandığı açıklandı.

Dolar, geçtiğimiz hafta kritik seviye olarak belirlenen 6.80 lira bandını geçerek yükseliş trendine devam etmişti. Şimdilerde ise 7 lira bandını zorlamaya başladı. Doların yükselişi hızla devam ederken yatırımcılarının da yüzü gülüyor.

Bu hafta Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından heyecanla beklenen faiz kararının açıklanması bekleniyor. Faiz kararının piyasaları etkileyeceği düşünülürken dolar fiyatlarının ise alınacak kararı göre şekillenmesi bekleniyor.

Dolar Bugün Ne Kadar Oldu?

Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar yükseliş trendini sürdürürken güne 6,92 lira seviyelerinden başladı. Merkez Bankası’nın Çarşamba günü yapacağı faiz kararı açıklamasının ardından dolar fiyatlarında bir gevşeme yaşanması bekleniyor. Haftanın ilk işlem gününde Euro ise 7.52 lira seviyelerinden işlem görüyor.

isbilgisi.com