Altın fiyatlarının son dönemlerde yaşamış olduğu yükseliş yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Yapılan değerlendirmelere göre tarihi rekorunu kırmış ve son 7 yılın en yüksek seviyelerini görmüştü. Son dönemlerde dünyayı meşgul eden koronavirüs salgını nedeniyle gündem tamamen değişmiş, piyasalarda ciddi dalgalanmalar meydana gelmiş, ülkeler tarafından açıklanan ekonomik önlem paketleri sonrasında altın kendine zirvede yer bulmayı başarmıştı.

Piyasaların sakinleşmesi, alınan ekonomik önlem paketlerinin işe yaraması ve koronavirüs salgını hakkında olumlu adımların atılması son derece dikkat çekti. Her daim güvenli bir yatırım olarak görülen altının ons fiyatında bir düşüş meydana geldi. Yaşanan bu düşüş altın fiyatlarına da yansıdı ve kısa süre içerisinde altının yaşamış olduğu yükseliş trendine bir ara verildiği tespit edildi.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Geçtiğimiz hafta rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları son birkaç gündür gerilemeye başladı. Haftanın ilk işlem gününde gram altın 374,33 liraya kadar geriledi. Küçük yatırımcılar tarafından tercih edilen ve vatandaşın en çok aldığı çeyrek altın ise bugün güne 616.40 liradan başladı. Yarım altının satış fiyatı 1.232.30 lira olarak belirlenirken tam altının fiyatı ise 2.460.80 lira olarak belirlendi.

isbilgisi.com