20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu! Hangi Branştan Kaç Öğretmen Alınacak?

Sözleşmeli öğretmen olmak için bekleyen öğretmen adaylarını ilgilendiren atamaların ne zaman yapılacağına dair detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20.000 sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleştirilecek. Öğretmen adayları için atama başvuruları internet üzerinden yapılacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvuruları hakkında detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

GÜNDEM 04.05.2020 - 17:51 04.05.2020 - 17:51

Sözleşmeli öğretmen olmak için büyük bir beklenti içerisinde olan öğretmen adaylarına güzel haberler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20.000 sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin balvuruların başlayacağını duyurdu.

Ataması gerçekleştirilecek olan sözleşmeli öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayacaklar. Okullara verilen koronavirüs arasının ardından resmen görevlerine başlayacaklar.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK

Sözleşmeli öğretmenler için atama başvurularının takvimi açıklandı. Buna göre sözleşmeli öğretmen olabilecek öğretmen adayları 1 Haziran'dan itibaren atanmak için ön başvurularını yapacaklar. Sözleşmeli öğretmen atama başvuruları 12 Haziran'da sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan atama takvimine göre 22 Haziran'da sözleşmeli öğretmen adaylarının sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri açıklanacak. Temmuz ayı içerisinde sözleşmeli öğretmen adayları sözlü sınavlara girecekler. Sözlü sınav sonuçları 28 Temmuz'da açıklanacak.

31 Ağustos ile 4 Eylül arasında sözlü sınavı başarı ile geçen öğretmen adayları tercih işlemi yapacaklar. 8 Eylül'de ise 20.000 sözleşmeli öğretmenin atama sonuçları açıklanacak.

20 Bin sözleşmeli öğretmenin hangi branşlara alınacağı da belli oldu. Buna göre en çok öğretmen alımı 2831 kadroyla sınıf öğretmenliği branşında olacak. Sınıf öğretmenliğini 1801 kadroyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşı takip ediyor. Ayrıca 1739 İngilizce öğretmeni, 1701 İlköğretim matematik öğretmeni, 1518 okul öncesi öğretmeni alımı gerçekleşecek.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@