Ana Sayfa TEKNOLOJİ 2. El Cep Telefonlarını En Az 2-3 Saat Test Edin

2. El Cep Telefonlarını En Az 2-3 Saat Test Edin

2. el cep telefonu tercihini firmalardan yapmak ileride oluşacak mağduriyetlerin de önüne geçecektir. Uzmanlar elden telefon almanın doğru olmadığını söylüyor.

7
0
Paylaş
  1. el cep telefonu alırken bazı testler uygulamakta yarar var. Bu yapılan testler ile beraber cep telefonunda bir sorun olup olmadığı hemen anlaşılabiliyor. Son zamanlarda cep telefon fiyatlarının anormal derecede artış göstermesi ile beraber çok sayıda insan ikinci el cepte gelmeye başladı.

Vatandaş 2.El Cep Telefonu Alıyor

Ateş pahası olan sıfır cep telefonları yerine vatandaşlar ikinci el cep telefonu almayı daha mantıklı buluyor. 2. el cep telefonlarında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu konuyla alakalı uzmanlar belirtilen kontrolleri mutlaka yapılmasını ve vatandaşların ikinci el cep telefonu alırken tüm riskleri göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyor.

İkinci El Cihazlarda Garanti

  1. el cep satışların aşağı sağdan almak yerine bayilerden yapmak çok daha mantıklı herhangi bir sorun çıktığı zaman bir gitgide ulaşmak çok daha kolay olacaktır şahıstan alınan ve bozuk çıkan telefonları çöpe atılma ihtimali çok daha yüksek
  2. El Alırken Firmaları Tercih Edin
  3. el cep telefonu alırken firmaların tercih edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar halkımız cep telefonu mağazaları yerine elden satış yapan insanlara kanıyorlar ve büyük ölçüde bu telefonlar ya arızalı ya da çalıntı çıkıyor.

Sonrasında ise ciddi bir mağduriyet söz konusu oluyor halkımıza vereceğimiz tavsiyelerinin başında 2. el cihazı firmaların tercih etmeleri çünkü cep telefonu aldığınız yerin belli olması ve herhangi bir sorunda oraya ulaşabilmeniz kesinlikle tüketiciyi mağdur etmeyecektir. Ancak tersi durumlarda çok ciddi bir şekilde mağduriyet sayısının arttığını ve cihazların kayıp ve çalıntı çıkma ihtimali de yüksek olduğuna aktardılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here