Ana Sayfa EKONOMİ 2.5 Milyon İstihdam Hayata Geçecek

2.5 Milyon İstihdam Hayata Geçecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Nisan ayında ekonominin çok daha iyiye gideceğini söyledi.

8
0
Paylaş

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Bu yıl iki buçuk milyon işsize yeni istihdam sağlayacaklarını söyledi. Türkiye ekonomisinde yeni bir hikaye başladı diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “kimsenin endişesi olmasın Nisan’dan sonra çok güçlü bir Türkiye ekonomisi ortaya çıkacak açıklamalarında bulundu.

Bakan Albayrak 2019 yılında iki buçuk milyon yeni istihdam yapacaklarını söyledi. Ayrıca bakan nisan ayından itibaren Türkiye ekonomisi çok daha ileriye gidecek sözünü verdi. Yeni ekonomi programıyla orta vadeli hedef ve stratejilerin belirlediklerini söyleyen bakan Albayrak gelinen noktada sağlanan iyileşmenin en büyük göstergesi KOBİler esnafımız ve sanayicimizdir. 2019 ve 2020 yıllarında ilk defa işe alınacak her İşçinin sigorta ve vergilerini üstlendiklerini söyleyen Albayrak 2018’de 9 aylık olan asgari ücret desteği 2019 yılında 12 ay olacak.

“Önümüzdeki yıl sigorta prim teşviki 25 günün altı üstü diye ayrıldı ona da birleştirmek tüm işverenlere bize 5 puan olarak bunun da hediyesini ediyoruz. Geçtiğimiz Cuma günü mecliste kabul edilen Kanun ile birlikte yeni bir destek daha açıkladı. 1 Şubat 2019 ile 30 Nisan 2019 tarihleri arasında işi alınan işçilerimizin tüm ay süreyle tüm prim vergide ücret desteği yine devlet tarafından karşılanacak. Dünyada belki de böyle bir istihdam paketi hiçbir ülkede yaşanmamıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here