Geçtiğimiz günlerde depremden etkilenen 11 il için desteklerini sürdüreceğini ifade eden Türk Hava Yolları yaptığı açıklama ile birlikte 1000 konut ve 1000 aileden birer kişiye iş olanağı sağlayacağını ifade etmişti. Yapılan bu açıklamanın ardından yeniden yaptığı duyuru ile birlikte de öğrenciler için de yeni bir iş kapısının açılacağı öğrenildi. Sadece deprem felaketinin yaşandığı 11 ilde bulunan kişiler için yayımlanan ilana başvuru yapmak için gerekli olan şartların da neler olduğu öğrenildi. 

THY ÖĞRENCİLERE DESTEK VERECEK! 

Deprem bölgesinde bulunan ve şu anda yaşanan zor durumun da etkisi ile kişilere destek olunabilmesi gerektiği için Türk Hava Yolları tarafından öğrenciler için de iş ilanı yayımlandı. Konuya ilişkin merak edilenlerin artmasının ardından Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamaya göre başvuru yapabilecek olan kişilerin sadece depremden etkilenen 11 il için olacağı ifade edildi. Yani  2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'na göre depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elâzığ illerinde kendisi ya da birinci derece yakını afetzede olarak tanımlanan kişilerin işe başvuru yapabilecekleri öğrenildi. 

ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Hava Yolları'nda part-time çalışmak üzere lisans 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri için iş imkanı sunulacağı öğrenildi. Yapılan bu açıklama ile birlikte kişilerin sağlaması gereken başvuru şartları ise şu şekildeydi; 

İhtiyaç kredisi çekip faiz ödemeyin Akbank faizsiz 15.000 TL taksitli nakit avans veriyor İhtiyaç kredisi çekip faiz ödemeyin Akbank faizsiz 15.000 TL taksitli nakit avans veriyor
  • T.C. vatandaşı ya da Mavi kart sahibi olmak,
  • 01.01.1997 ve sonrasında doğmuş olmak 
  • En az 4 yıllık eğitim veren herhangi bir üniversitenin bölümünde 3. ya da 4. sınıf olmak, 
  • 2024 yılında mezun oluyor olmak 
  • THY ofislerinde haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere haftada en fazla 30 saat çalışabilecek,
  • Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunması
  • Yapılacak olan İngilizce sınavından başarılı olmak gerekmektedir. 

Yukarıda verilen başvuru şartlarını sağlayan kişiler Türk Hava Yolları tarafından sunulan iş imkanınından kolay bir şekilde faydalanabilmektedir. Kişilerin Türk Hava Yolları tarafından online bir şekilde yayımlanan iş ilanında kolay bir şekilde başvurularını tamamlayabileceği ifade edilmiş oldu.