19 Nisan Altın Fiyatları! Altın Fiyatlarında Hareketlilik Devam Ediyor!

Koronavirüs salgını ile etkilenen piyasalara inat yükselişini sürdüren altın fiyatları yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Tüm soruların yanıtları haberimizde..

EKONOMİ 19.04.2020 - 10:43 19.04.2020 - 10:43

Koronavirüs salgını dünya piyasalarını etkilemeye devam ederken, altın hala yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülüyor. Geçtiğimiz hafta pek çok ülke koronavirüse karşı önlem paketlerini açıklamışlardı. Bu paketler piyasalarda çeşitli dalgalanmaların yaşanmasına neden oldu. Son olarak ABD tarafından açıklanan destek paketinin büyüklüğü ise 2.3 trilyon dolardı.

Küçük büyük demeden tüm yatırımcıları ilgilendiren altın fiyatları da koronavirüs salgını döneminde kötüleşen piyasalara inat yükselmeye başladı. Altın fiyatlarında meydana gelen bu yükseliş yatırımcılarının yüzünü güldür. Son 7 yılın en yüksek seviyesine çıkarak tarihi bir rekor kırdığı belirlendi.

Piyasa analistleri tarafından dalgalanmaların ve yükselişlerin devam edeceğini, zaman zaman küçük düşüşler yaşansa bile risk oluşturmayacağını ifade etmişlerdi. Ancak koronavirüs salgını hakkında atılacak olumlu adımlarla birlikte altında sert bir düşüş yaşanması bekleniyor.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar Oldu?

Cuma günü rekor bir yükselişle piyasaları kapatan altın fiyatları ardından bir düşüşe geçti. Özellikle salgın hakkında yapılan açıklamalar ve olumlu gelişmeler altın fiyatlarını düşürmek için etkili gibi görünüyor. Dün gerileyen altın fiyatlarında bugün işlem günü olmamasına rağmen yukarı yönlü hareketlilik devam ediyor.

Gram altın fiyatının 375.25 lira olduğu açıklandı. Vatandaşlar tarafından da çok tercih edilen çeyrek altının satış fiyatı bugün 645.00 liradan satış sunuldu. Yarım altın fiyatları 1.290.00 liradan satılırken tam altın ise 2.615 liradan satılıyor.