Ana Sayfa EKONOMİ 185 Bin Yapı Risk Altında

185 Bin Yapı Risk Altında

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Türkiye genelinde toplam 185 bin yapının risk altında olduğunu söyledi.

11
0
Paylaş

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 81 ilde 185.000 riski söyledi. Binaların bir bölüme henüz yıkılmadı diyen Murat Kurum “İstanbul Kartal’da çöken binanın ardından yaşadığımız binaları yönelik kaygılarımız arttı.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “önemli bir açıklama yaparak 81 ilde 185.000 riskli bina bulunduğunu söyledi. Bu binaların bir kısmı ile alakalı yıkım kararı verildi ancak bir kısmı içinse henüz yıkım kararı yok riskli yapı ve alanlarda henüz yıkımı gerçekleşmemiş 1.023.000 bağımsız birim olduğu ortaya çıktı.”

Bakan kurum 81 ilde 185.000 riski dikkat çekerek bu yapı ve alanlarda bulunan 1.552.000 bağımsız Birimden 592 bini bağımsız birimi yıkım işlemleri tamamlandı. Ayrıca yeniden yapılandırma faaliyetleri de devam ediyor riskli yapı ve tamamlanmamış yapı sayısı ise 1.023.000 olarak açıklandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de “Türkiye’nin deprem kuşağında olduğuna dikkat çekerek geçmişte olmasa bile bundan sonraki yapılan binalarda sıkı denetim uygulanması gerektiğini söyledi. Depremlerde yaşanacak can ve mal kaybına engel olabilmek adına şimdiden önlemlerin alınması gerektiğini savunan CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer son olarak 16 Ağustos depreminde binlerce insan evsiz yurtsuz kaldı ve binlerce bina yıkıldı bunlardan ders alarak daha ciddi tedbirler almalıyız açıklamalarında bulundu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here