18 Nisan Altın Fiyatları! Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Edecek Mi?

Hafta içi piyasalarda büyük bir hareketliliğe sebep olan altın fiyatları, haftanın son işlem gününde sert bir düşüş yaşadı. Son 7 yılın en yüksek seviyelerine çıkan altının yaşadığı düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Uzman yorumlarına göreyse yeniden yükseliş yaşanabileceği düşünülüyor.

EKONOMİ 18.04.2020 - 10:10 18.04.2020 - 10:10

Güvenli bir yatırım aracı olarak görülen altın fiyatlarındaki dalgalı seyir devam ediyor. Uzun zamandır yükseliş trendi içerisinde olan altın fiyatlarının son 7 yılın en yüksek seviyesine çıktığı belirlenmişti. Küçük büyük demeden pek çok yatırımcının yüzünü güldüren altın fiyatlarında haftanın son işlem gününde yaşanan ani düşüş büyük şaşkınlığa neden oldu.

Salgının dünya çapında etkili olması, ülkelerin çeşitli önlem paketlerini devreye sokması altın fiyatlarında hızlı bir yükselişe neden olmuştu. Sektörü değerlendiren uzmanlar ise gerçekleşen yükselişin bir süre daha devam edebileceğini ancak salgın döneminde yaşanan olumlu gelişmelerle birlikte altının yeniden düşüşe geçmesini beklediklerini açıklamışlardı. Altın fiyatlarında sert bir düşüş olabileceği konusunda da uyarılar yaptılar.

Hafta boyunca yükselen ve piyasalarda hareketliliğe neden olan altın fiyatları ani bir düşüşe geçti.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Düşüşle birlikte gram altın fiyatlarının 377,35 liradan işlem gördüğü açıklandı. Küçük yatırımcıların ve vatandaşların en çok tercih ettiği çeyrek altın ise 618,10 liradan satılıyor. Yarım altın fiyatları 1.042.84 lira olarak açıklanırken tam altının satış fiyatı ise 2.142.00 lira oldu. Altının yeni haftaya nasıl başlayacağı merak konusu oldu. Yaşanacak yeni gelişmelerle birlikte altının yeniden yükseliş trendi içerisine girebileceği düşünülüyor.  

isbilgisi.com