Koronavirüs salgınının etkisini tüm dünyada hissettirmesinin ardından altın fiyatlarında da hareketlilik devam ediyor Küçük büyük demeden tüm yatırımcılar tarafından merak edilen altın fiyatları hafta başından bu yana yukarı yönlü bir hareketlilikle piyasalarda da dikkat çekmeye devam ediyor.

Her daim yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülen altın, salgın döneminde ülkelerin almış oldukları ekonomik önlemler ve bu çerçevede yaşanan ekonomik sıkıntıları baz alarak yükselmeye devam ediyor. Altın fiyatlarında meydana gelen yükselişin ne zaman son bulacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak uzmanlar, koronavirüs salgınında yaşanabilecek olumlu gelişmelerin ardından altın fiyatlarının hızlı bir düşüş içerisine girebileceğini ifade ediyorlar.

Son 7 yılın en yüksek seviyesini gören altın fiyatları yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bir süre daha altın piyasasında dalgalanmanın devam edeceği düşünülüyor.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

17 Nisan tarihi itibariyle altın piyasalarında yaşanan hareketliliğinde devam ettiği görüldü. Gram altın güne yeni bir yükselişle birlikte 382,64 liradan başladı. Vatandaşların en çok tercih ettiği çeyrek altın fiyatlarında yaşanan yükselişle birlikte güne 628,80 liradan başladığı belirledi. Yarım altın fiyatları 1.257.20 liradan işlem görürken, tam altın fiyatlarının ise 2.142.00 liradan işlem gördüğü açıklandı.