Koronavirüs salgını nedeniyle piyasalarda yaşanan bazı daralmalar, döviz kurunun yükselmesine neden oldu. Ülkelerin yaşadığı zorluklar, bu zorlukları aşmak için açıklamış oldukları ekonomik önlem ve destek paketleri dolarda yaşanan hareketlenmenin tetiklenmesini sağladı.

Dolar borcu olan, dolar yatırımı yapan ya da yapmayı düşünen ve dolar kuru üzerinden alışveriş yapacak olan pek çok kişi dolar fiyatlarını anlık olarak takip ediyorlar. Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen dolar ise yükselişini sürdürüyor.

Bugün Dolar Fiyatları Ne Kadar?

Dün 6.70 seviyesindeki kritik bandı geçerek 6.82 lira ile güne başlamıştı. Akşam saatlerinde yaşanan dalgalanmalar sebebiyle 6.90 lira seviyelerine kadar çıktı. Bu sabah piyasalarda bir rahatlama ile güne başlayan dolar 16 Nisan Perşembe itibari ile yeniden 6.82 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Yaşanan dalgalanmaların gün içerisinde de devam etmesi bekleniyor. Dün yaşadığı yükseliş sonrasında son 1,5 yılın en yüksek seviyelerine çıktığı açıklandı. Doların yaşadığı yükselişin, karışık piyasalar ve gündem sebebiyle bir süre daha devam etmesi bekleniyor.