16 Nisan Altın Fiyatları! Altın Fiyatlarında Yükseliş Devam Ediyor!

Koronavirüs salgını sebebiyle daralan piyasalarda rekor kırarak yükselen altın fiyatları tüm yatırımcıların merak ettiği yatırım araçlarından biri olarak ifade ediliyor. Uzmanlar altının yükselmeye devam edip etmeyeceğini yorumlarken, altın fiyatları piyasalardaki hareketliliğini sürdürmeye devam ediyor. Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

EKONOMİ 16.04.2020 - 08:23 16.04.2020 - 08:23

Son 7 yılın en yüksek seviyelerine çıkan ve bu süreç içerisinde tarihi rekorunu kıran altın yükselmeye devam ediyor. Son dönemlerde koronavirüs salgını nedeniyle ülke ekonomilerinde yaşanan bazı bozulmalar, alınan önlem paketleri güvenli liman olarak görülen altının değerini bir kez daha arttırdı.

Günümüzde küçük büyük demeden pek çok yatırımcı tarafından merak edilen altın fiyatları, altın piyasalarının hareketliliği ile birlikte yükselmeye devam ediyor. Uzmanlar da yaptıkları analizler sonucunda yükselişin bir süre daha devam edeceğini düşünüyorlar. Bir süredir altın piyasalarında meydana gelen dalgalanma normal olarak karşılanırken yaşanan bu tür bir yükselişin, uzmanlar tarafından da sürpriz olduğu ifade ediliyor.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Hafta başından bu yana yükseliş seyrini hızlandıran altın bugün de güne hareketli olarak başladı. Gram altının satış fiyatı piyasalarda 382,42 lira olarak açıklandı. Vatandaş tarafından yatırım ve hediyelik için en çok tercih edilen çeyrek altın fiyatları ise 626,40 liraya kadar yükseldi. Yarım altının satış fiyatı 1.042,84 lira olurken, tam altın ise 2.142,00 lira olarak belirlendi.

Uzmanlar yaptıkları değerlendirmelerde karışık piyasalardan destek alarak yükselen altının ilerleyen dönemlerde sert bir düşüş yapabileceği, virüs salgınının kontrol altına alınması ile birlikte yeniden eski seviyelerine gelebileceğini kaydettiler.