Küçük büyük demeden tüm yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülen altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Son 7 yılın en yüksek seviyesini gören altın fiyatları dikkat çekerken koronavirüs gündemi sebebiyle yaşanan dalgalanmalar neticesinde bir miktar daha yükselmeye devam etti.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre altın fiyatlarındaki dalgalanmaların bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Yükselişin devam edebileceği söylenirken, koronavirüs salgını hakkında olumlu adımların atılması halinde altın fiyatlarında yeniden sert bir düşüşün yaşanabileceği ifade ediliyor.

Altın Fiyatları Bugün Kaç Oldu?

Hafta başından bu yana büyük bir hareketlilik yaşayan ve yukarı yönlü ivme kazanarak yatırımcıların yüzünü güldüren altın fiyatları bugün de yükselişe devam etti. Bugün gram altının satış fiyatı 378.10 lira olarak belirlendi. Küçük yatırımcıların en fazla tercih ettikleri çeyrek altın ise 620,10 liradan satılıyor.

Yarım altın fiyatları bugün itibariyle 1.239,90 liradan satışa sunulurken tam altın fiyatları ise 2.079,29 liradan satılıyor.

Altın yatırımcılarının yüzünün güldüğü son dönemlerde yükselişin bir süre daha devam edebileceği düşünülürken, virüs salgınının kontrol altına alınması halinde sert bir düşüş yaşanabileceği belirtildi. Bu konuda küçük büyük tüm yatırımcılar uyarıldı.