Güvenli liman olarak görülen altın son dönemlerde küçük büyük demeden tüm yatırımcıların gündeminde. Çeşitli dalgalanmalar yaşayan altının tarihi rekor seviyesine ulaşması yatırımcıları heyecanlandı. Koronavirüs salgını tüm dünyanın gündemini belirlemişken bu süreçte içerisinde altına olan ilgi giderek arttı. Dün gerçekleşen yükseliş sonrasında altının yeniden yüksek seyirlerde gezdiği ifade edildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre altın fiyatlarının bir süre daha dalgalanmalar yaşamasına rağmen yükseliş  trendi içerisinde devam edeceği düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde arka arkaya sert yükselişler yaşayan altının koronavirüs önlemleri çerçevesinde olumlu adımların atılması ve hayatın yavaş yavaş normale dönmesi halinde altın fiyatlarının sert bir düşüşe geçebileceği konusunda uyarılar gelmişti.

Bugün Altın Ne Kadar?

Haftanın ilk gününde büyük bir hareketlilik yaşayan altın fiyatları son dönemlerin en yüksek seviyelerine çıkmıştı. Bugünde altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş devam ediyor. Gram altın son dönemlerin en büyük rekorunu kırdı. 374,91 liradan işlem görüyor.

Küçük yatırımcının en çok tercih ettiği çeyrek altın fiyatı ise 614,10 liraya kadar çıktı. 600 liranın üzerine çıkan çeyrek altın en büyük rekorunu kırarken yatırımcıları da oldukça şaşırttı. Yarım altın 1.042,84 liradan işlem görüyor. Tam altın ise 2.142,00 liradan alıcı buluyor.