Küçük büyük fark etmeksizin tüm yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülen altın fiyatları gün ve gün takip ediliyor. Gündeme ilişkin yaşanan gelişmelerle birlikte çeşitli dalgalanmalar yaşayan altın fiyatları her gün değişiyor. Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan olumsuz gelişmeler altının büyük bir çıkış yakalamasına neden oldu.

Altın fiyatları son 7 yıllık sürecin en yüksek zamanını yaşıyor. Son dönemlerde gündeme ilişkin haberlerle birlikte iki kez rekor seviyede yükselen altın, bir kez de büyük bir düşüş yaşadı. Son dönemlerde yatırımcısının yüzünü güldüren altın, piyasaların kapalı olduğu hafta sonu da hareketliliğini devam ettirdi.

Altın Fiyatlarını Uzmanlar Yorumladı!

Altın fiyatları hakkında inceleme yapan ve tahminlerde bulunan uzmanlar, iniş çıkış grafiğinin bir süre daha hareketli seyredeceğini ve bu süreçte yükseliş trendini sürdüreceğini düşünüyorlar. Yatırımcıları uyarmayı ihmal etmeyen uzmanlar, koronavirüs salgını nedeniyle meşgul olan gündemin yeniden rahatlaması ve olumlu gelişmelerin yaşanması halinde altın fiyatlarında ciddi bir düşüş eğiliminin yaşanmasının muhtemel olduğunun da altını çizdiler.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Hafta sonu hareketli bir grafik çizen altın fiyatları 13 Nisan Pazartesi günü haftaya nasıl başladı? Pek çok kişinin merak ederek sürekli takip ettiği altın fiyatları, güne ve haftaya yine hareketli bir şekilde başladı. Altının gramı 363,50 liradan yatırımcılarla buluşuyor.

Küçük yatırımcının en çok tercih ettiği çeyrek altın almak isteyenler için fiyat 582,10 lira olarak açıklandı. Yarım altın fiyatları 1.015,96 olarak açıklanırken, tam altın ise 2.098,28 liradan satışa çıkarıldı.