Altın her daim yatırımcılar tarafından güvenli bir liman olarak görülürken, yaşanan günlük gelişmelere göre altın fiyatlarında dalgalanmalar meydana geliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle altın fiyatlarının son dönemlerin en büyük yükseliş trendine girdikleri belirlenmişti. Küçük büyük tüm yatırımcıları heyecanlandıran altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatlarındaki hareketlilik hafta sonu da devam ediyor. Bugün itibariyle piyasalarda altının gram fiyatı 362 liradan satışa sunuluyor. Salgın döneminde piyasalar eskisi kadar hareketli olmazken, altın fiyatları yükseliş trendini sürdürüyor. Son 7 yıllık sürecin en yüksek seviyeleri görülüyor. Gram altın fiyatlarında yaşanan artış rekor olarak değerlendiriliyor.

Küçük yatırımcıların en çok tercih ettiği çeyrek altın bugün piyasalarda 596.10 liradan satışa çıkarıldı. Yarım altın ise 1.042,84 liradan satışa çıkarıldı. Tam altının satış fiyatı 2.142.00 liradan satılıyor.

Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Uzmanlar altın fiyatını değerlendirdiler. Küçük büyük pek çok yatırımcının merak ettiği ‘altın fiyatları düşecek mi?’ sorusuna yanıt verdiler. Uzman isimlere göre, gündem dahilinde altın fiyatlarının bir süre daha iniş çıkış trendi içerisinde yer alacağını belirttiler. İlerleyen günlerde koronavirüs hakkında olumlu gelişmelerin yaşanması halinde altın fiyatlarında sert bir düşüş yaşanabileceğinin uyarısı da yapıldı.