Koronavirüs salgını altın fiyatlarını da yakından etkiledi. Piyasada meydana gelen dalgalanmalar sebebiyle altın fiyatlarında yaşanan değişim yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Sürekli artan altın fiyatları pek çok vatandaşın yakın takibinde. Altın büyük ve küçük yatırımcılar tarafından güvenli liman haline gelmişken, haftayı kazançla kapatmayı başardı.

Virüs salgını etkisini artırarak devam ederken altının bundan sonraki dönemde akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu.

Altın Fiyatları Artacak Mı?

Altın fiyatlarının ilerleye günlerde de artacağını söyleyen analistler, yatırımcıların şanslı bir dönemde olduklarını ifade ediyorlar. Bir süre daha inişli ve çıkışlı bir süreç gerçekleşebileceği ancak büyük düşüşlerin yaşanmayacağı tahmin ediliyor. İlerleyen dönemlerde fiyatlarda yeni rekorların yaşanabileceği ve bu durumun sürpriz olmadığı tahmin ediliyor. Virüs salgını ile ilgili olumlu haberlerin gelmesiyle birlikte altının ons fiyatında yeniden 1.400 dolar rakamlarının görülmesi sürpriz olmayacak.

 Altın Fiyatları Ne Kadar?

Her gün çeşitli dalgalanmalar yaşayan altın fiyatları bugün yine yükselişe geçti. Haftayı yükselişle kapatan altınının gramı bugün 363.48 liradan satışa sunuluyor. Halk arasında en çok tercih edilen çeyrek altın fiyatı bugün 596.10 liradan satışa çıkarıldı. Yarım alın 1.191.90 liradan satılırken tam altın ise 2.079.29 liradan satılıyor.