11 dakika mucizesi! Günde 11 dakika bunu yapın ani ölüm riskinizi azaltın: Sağlıklı yaşamak hem hayat kalitenizi yükseltecek hem de ani ölüm riski olan hastalıklardan uzak durmanızı sağlayacaktır. Günde 11 dakika tempolu yürüyüş yaptığınızda ani ölümlerden korunmuş olacaksınız.

Tabi ki bu egzersizi sağlıklı beslenme ile desteklemek şart. Özellikle orta yaşlı insanlarda ani ölüm riski yüksek olan hastalıkların olma olasılığı çok daha fazladır. Bu sebeple bu yaşları beklemeden erken yaşlarda vücudumuzu bu egzersizlere ve sağlıklı beslenmeye alıştırmak kesinlikte şarttır. 

İngiltere'de yapılan bir araştırmada günde 11 dakikalık tempolu yürüyüşün ani ölüm riskini yüzde 10 azalttığı sonucuna ulaşıldı. Bu nedenle günde yalnızca 11 dakikanızı ayıracağınız bu egzersizle daha sağlıklı bir vücuda sahip olacak ve kaliteli bir yaşam sürmüş olacaksınız. 

HAFTALIK 75 DAKİKA EGZERSİZ ÖLÜM RİSKİNİ YÜZDE 23 AZALTIYOR

İngiltere'de yapılan bu araştırmada fiziksel aktivite seviyeleriyle kalp hastalığı, kanser ve erken ölüm riski arasındaki ilişki gözetildi. 

British Journal of Sports Medicine dergisinde yayınlanan bu araştırmaya göre her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak, bisiklet binmek, düzenli su içmek ve egzersizler yapmak erken ölüm riskini büyük bir ölçüde düşürüyor. 

Ayrıca yapılan araştırmada haftalık olarak 75 dakika orta yoğunlukta egzersiz yapmanın da erken  ölüm riskini yüzde 23 oranında azalttığı ortaya çıktır. Yüksek kalori yakacak egzersizler değil daha hafif tempolu yürüyüş gibi aktiviteler günlük olarak yapılmalıdır. Erken ölüme kalkan niteliğindedir. 

Apple için büyük zam kapıda! O modeller için yeni fiyat uygulanmaya başladı Apple için büyük zam kapıda! O modeller için yeni fiyat uygulanmaya başladı