Ana Sayfa TEKNOLOJİ 10 TL Fazla Fatura İçin 3 yıldır Mahkemelik

10 TL Fazla Fatura İçin 3 yıldır Mahkemelik

10 TL fazla fatura geldiği için 3 yıldır mahkemelik olan İzmirli vatandaş davayı kazandı.

6
0
Paylaş

İzmir’de yaşayan Veysel Dündar isimli bir vatandaş internet faturası 10 TL fazla geldi için 3 yıllık hukuk mücadelesini bitirdi. Hukuk mücadelesinde sonra gelen Veysel dünden 10 TL’yi fazla fatura için davayı kazanmayı başardı.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde ikamet eden Veysel Dündar bütün vatandaşlara örnek olması gereken bir tutum sergiledi. 3 yıl önce bir internet servis sağlayıcısından Aylık 35 TL ek hizmet alan uğur Dündar ilk faturasındaki 45 TL’lik rakamı görünce şaşırdı. İnternet faturasının belirtilen taahhüt bedelinden yüksek gelmesi nedeniyle şirketten ayrıntılı fatura talebinde bulunan Dündar 35 TL’lik faturaya 10 TL daha ek olarak geldiğini görünce bu bedelin iptal olması için Güzelbahçe tüketici hakem heyetine başvuruda bulundu.

Tüketici Hakem Heyeti Haksız Buldu

Tüketici Hakem Heyeti Dündar’ı haksız buldu ve 45 TL’yi ödemesine karar verdi. Bu kararı adil bulmayan Dündar İzmir 7 tüketici mahkemesine konuyu taşıdı. Mahkeme ise Dündar’ı haklı buldu ve fatura Bedeli’nin 35 TL olmasına karar verdi. Dündar ise 3 yıllık mahkeme sürecinin bitmesinden dolayı son derece mutluydu. Mahkemeden zaferle ayrılan Dündar temmuz ayında maddi ve manevi tazminat davası açmıştı.

Birçok kişiye göre 10 TL için değer mi sözleri Dündar için geçerli değil “karşı taraf bu düşünceyi kullanıyor insanlarımızın zaafı bugün 5 lira olur yarın 15 lira haksızlığa karşı hep beraber durmak zorundayız. Yoksa çok daha büyük haksızlıklar bizleri bekliyor olacak haksız bir davranışa tepki göstermek hepimizin vatandaşlık görevidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here