Özellikle son bir senedir yükselen enflasyon nedeni ile pek çok ürünün fiyatlarında artışlar meydana gelmeye başladı. Yaşanan bu artışların pek çok etkeni bulunurken, bu etkenlerden biri de Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş oldu. Bu savaşten iki ülkenin yanı sıra Türkiye'ye gelecek olan ayçiçek yağının tankerlerin limanda kalması nedeni ile ulaşılamadığı gibi iddialar gündeme gelmişti. 

Yaşanan bu gibi durumların ardından en fazla fiyat artışının görüldüğü Ayçiçek yağında alım gücünün de azalması ile birlikte vatandaşlar büyük zorluk yaşamaya başladı. Durum bu şekilde olunca da Ayçiçek yağına gelen indirimler de merak edilmeye başlandı. 

PTT AVM BÜYÜK FIRSATI DUYURDU! 

Türkiye'yi oldukça derinden sarsan deprem felaketinin ardından başta Kahramanmaraş olmak üzere 10 il etkilenmişti. Depremin etkilerinin hala devam etmesinin yanı sıra büyük zarar gören vatandaşların yaralarının yeniden sarılabilmesi için yardımlar da yapılmaya başlandı. Düzenlenen pek çok yardım kampanyalarının yanı sıra firmalar, bankalar, vatandaşlar gönüllü olarak bu yardımlarını gerçekleştirdiklerini duyurdu. 

Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Elazığ, Adana, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Şanlıurfa illerine giden bu yardımlara PTT AVM de katkılarını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre 10 il için özel ayçiçek yağı indirimi yapıldı. Vatandaşların hem ihtiyaçlara olan malzemeye daha kolay erişebilmeleri için hem de yardım göndermek isteyen vatandaşların bu süreci daha da kolay atlatabilmesi için 5 LT TMO ayçiçek yağını indirimli fiyattan sattıkları öğrenildi. 

5 LT AYÇİÇEK YAĞI 127 TL'DEN SATILACAK! 

Yapılacak olan bu indirim hakkında merak edilenlerin artmasının ardından gelen bilgilere göre 5 LT TMO indirimli ayçiçek yağının yalnızca depremden etkilenen  Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Elazığ, Adana, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Şanlıurfa illeri için geçerli olacağı ifade edildi. 

Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar

Konu hakkında "Bu kategoriden verilen siparişler yardım noktalarına iletilecektir. Bu nedenle iptal ve iade yapılamaz" şeklinde yapılan açıklama ile birlikte en çok ihtiyaç duyulan gıda malzemelerinden biri olan ayçiçek yağının deprem bölgelerine iletileceği ifade edildi. 

5 LT ayçiçek yağı 127 TL'den satılırken alımlarda herhangi bir şekilde kargo ücretinin de alınmayacağı öğrenildi.